מאמרים

תביעה לפינוי מושכר

בעלי דירות נתקלים בלא מעט פעמיים בבעיות אל מול השוכר, וזאת בשל סירוב לצאת מהדירה בתום החוזה. על מנת לטפל בכך, ניתן להגיש באופן קל ופשוט תביעה לפינוי מושכר. כיצד עושים זאת? על כך ועוד – במאמר הבא.

 

תביעה לפינוי מושכר – מהי?

במקרים שבהם הדייר לו אתם משכירים את הדירה איננו מוכן לשלם את שכר הדירה או להתפנות, עליכם לנקוט בהליכים משפטיים בהקדם האפשרי, וזאת לאור העובדה כי ההשתקעות בנכס תעלה לא מעט כסף בעבורם כבעלי הנכס. במידה והשוכר מפגר בדמי השכירות בפרק זמן אשר עולה על שבוע עד עשרה ימים, חשוב לפנות לעורך דין אשר מתמחה בפינוי דיירים, בכדי לנקוט בכל הפעולות הנדרשות לפינוי מיידי אותו ניתן לבצע באמצעות הגשה של תביעה לפינוי מושכר. למעשה, מדובר בהליך מיוחד אשר במסגרתו פונים לבית המשפט לצורך פינוי שוכרים בפרק זמן של 60 ימים, בהתאם לנימוקים והצגת ראיות כי השוכר מפגר בתשלום או מסרב להתפנות. אולם, יש לקחת בחשבון כי הגשת התביעה היא ללא סעד כספי – את הסעד הכספי ניתן לתבוע לאחר פינוי הדייר מהנכס, באמצעות נקיטת צעדים משפטיים נוספים. מדובר בכלי משפטי חדש יחסית אשר נוצר כתוצאה מסבכים בירוקרטים משמעותיים בהם נתקלו בעלי דירות, כחלק מסירוב מוחלט של דיירים לשלם או לאחר פיגור בתשלום אשר מוביל את בעל הדירה להפסד כספי משמעותי ואף לעוגמת נפש כתוצאה מדיירים סרבנים אשר לא מוכנים להתפנות מדירה, גם במשך שנים. באתר פינוי מושכר תמצאו מידע נוסף בנושא, אולם כעת נציג לכם הצצה לגבי ההליך כמו גם טיפים כיצד להתנהל עד יציאתו של המשכיר מהדירה, באמצעים חוקיים ומשפטיים בלבד. 

כיצד מגישים תביעה לפינוי מוכשר?

על מנת להגיש תביעה לפינוי מושכר עליכם לפנות לעורך דין אשר מתמחה בתחום, וזאת בכדי להפעיל כלי משפטי – תביעה לפינוי מושכר. במסגרת התביעה על השוכר להגיש כתב הגנה בתוך כ 30 יום, ולאחר 30 יום לאחר מכן ייקבע דיון מהיר בעניין התביעה. במסגרת הדיון המשפטי יכול בעל הדירה לצאת עם צו פינוי אשר בו מפורט המועד המדויק בו יצטרך השוכר לעזוב. במידה והשוכר לא יצא מהדירה בפרק הזמן הנקוב, הוא חשוף להליכים בהוצאה לפועל. מדובר בכלי משפטי מצוין אשר מאפשר לכם כבעלי דירות להתמודד עם שוכרים בעייתיים אשר מסרבים לשלם את שכר הדירה או להתפנות.

מה אסור לעשות בזמן הגשת תביעה לפינוי מושכר?

בעלי דירות נוקטים בפועלות של ניתוק חשמל או מים, לצורך הוצאת השוכר. מדובר בפעולות לא חוקיות אשר עשויות לחשוף את בעל הדירה לתביעות אזרחיות ואפילו פליליות, ולכן חשוב מאוד במידה והנכם בעלי דירה אשר מתמודדים עם הסיטואציה להתייעץ עם עורך דין ולהמתין בסבלנות לסיום ההליכים המשפטיים.