מאמרים

רשלנות בבתי חולים בישראל: המציאות של 2020

שנת 2020 מסתמנת כשנה מאוד מאתגרת במערכת הבריאות הישראלית. כמויות החולים הגדולות, מעמיסות על צוותי הרפואה השונים, שלא מצליחים להתמודד עם העומסים. התוצאה הישירה המוכרת לכולנו, היא כמויות גדולות של חולים במסדרון, טיפול לקוי או חלקי, ואפילו סכנה ברורה ומיידית לכל חולה אשר נכנס בין כותלי בתי החולים בישראל. 

בדיוק מסיבה זו, כאשר אתם נאלצים להתמודד עם מחלות מאתגרות ואתם נמצאים שעות רבות בתוך בתי החולים בישראל, אתם חייבים להיות מודעים למקרים של רשלנות רפואית, ולו כדי שתוכלו להימנע מהם. חשוב לעמוד על הזכות לקבל את כל המידע בנוגע לתיק שלכם מהרופא, לאורך כל שלבי האשפוז. רק כך תוכלו למנוע מצב של טיפול לקוי ואפילו פגיעה באחת ממערכות הגוף שלכם. 

איך ניתן לשמור על הזכויות הרפואית שלכם בתוך מערכת הבריאות הקורסת?

רשלנות רפואית בישראל, היא אחד מהנושאים הבעייתיים ביותר איתם מתמודדת מערכת הבריאות. כמעט בכל פעם שאתם פוגשים רופא, בין כותלי מחלקות האשפוז השונות, אתם פוגשים רופא עייף ומותש. ולכן הוא יכול לבצע החלטות מאוד מסוכנות, שלא בכוונה תחילה. ההחלטות הללו, עשויות להשפיע על התגובות של הגוף שלכם, או על המצב הרפואי שלכם לטווח הארוך, ולאו דווקא לטובה. אינספור פעמים בשנה, אנו שומעים ברשתות התקשורת על מקרים בהם אזרחים ישראלים קיבלו טיפול לקוי מרופא וסובלים כעת מההשלכות שלו ושל הרשלנות הרפואית, אותה בציע.

על כן, חשוב להיות מודעים לכל הזכויות על רשלנות רפואית בארץ, גם אם אתם לא מתמודדים עם מקרה כזה בעת הנוכחית. ככול שתוכלו להבחין בהתנהלות לא תקינה, מסכנת חיים ואפילו רשלנית של הרופא שלכם, כבר במעמד הבדיקות או הטיפולים – תוכלו להימנע מפגיעה. חשוב להעיר לרופאים, גם אם אתם לא אנשי מקצוע ומומחים בתחום, ולו כי מדובר בבריאות שלכם ושל הסובבים אתכם. למשל אם אתם מרגישים שהטיפול אותו אתם מקבלים לא יוצר תגובה חיובית לגוף שלכם, אל תחששו להילחם על שלכם. את תביעת הרשלנות הרפואית אתם רוצים למנוע בכל מחיר.

שומרים על הבריאות ועל הזכות לקבל טיפול הולם

הזכות הבסיסית ביותר של כל חולה במערכת הבריאות הישראלית היא הזכות לקבלת טיפול הולם ומתאים לצרכים. אבל, במצב הקטטוני בו נמצאת מערכת הבריאות, חולים רבים מרגישים שזכות זו נרמסת באופן יום יומי. אם כבר מצאתם את עצמכם במצב בו רופא או איש צוות רפואי, פגע בזכויות הרפואיות שלכם ואתם חייבים להגיש תביעה על רשלנות רפואית, התייעצו עם עורך דין מיומן כבר בשלבים הראשוניים לאחר הפגיעה. רק כך תוכלו לבחון את האסטרטגיה הטובה ביותר לכם ולהבין מה הן המטרות שלכם במהלך התביעה. במקרי רשלנות רפואית ניתן לקבל פיצוי כספי גבוה, זאת במידה ואתם פועלים בצורה המשפטית הנכונה והראויה.