מאמרים

מיסוי בינלאומי

מיסוי בינלאומי הוא מכשול שיש לעבור בכל עסקה בינלאומית גדולה, כדי לעשות זאת חשוב להכיר את התחום ולעבוד עם רואי חשבון מומחים. אנשי עסקים רבים יעידו כי טעויות בתחום הזה יכולות לעלות המון כסף כאשר הן מתגלות בדיעבד ואף יכולות להוביל לאישומים פליליים.

מיסוי בינלאומי לאנשי עסקים בחול

אנשי עסקים שנוהגים לבצע עסקאות עם מדינות בחול זקוקים לייעוץ מס איכותי וטוב, תכנון מס נכון יכול לחסוך לאיש העסקים כסף רב שבלעדיו היה עובר לרשויות. התחום הפך בשנים האחרונות להרבה יותר מוסדר ומפוקח והשימוש במקלטי מס הפך למסוכן ומסובך יותר.

גופים פיננסים ברחבי העולם מחויבים להעביר מידע פיננסי על לקוחותיהם במסגרת אמנות עולמיות שנחתמו בשנים האחרונות, אמנות אלו שינו את כללי המשחק והפכו את עולם המיסוי הבינלאומי להרבה יותר שקוף ומוסדר.

לכן העסקה של משרד רואי חשבון או משרד עורכי דין בעל מומחיות בתחום הופכת לחשובה יותר ויותר בשנים האחרונות, ההבדל בין משרד טוב שיודע מה הוא לבין משרד חובבני יכול להגיע לסכומים גבוהים במיוחד ולכן כדאי שלא לתת למחיר להיות הגורם היחיד שיקבע את זהות המשרד שאיתו תעבדו.

עובדים ישראלים בחול

עובדים ישראלים בחול נאלצים להתמודד עם תחום המיסוי הבינלאומי בעל כורחם, רשות המיסים לא פוטרת באופן אוטומטי ישראלים שעובדים בחול מתשלום מס, היא קבעה מספר קריטריונים שלפיהם נקבעת חבות המס של העובד.

המבחן החשוב ביותר שלוקחים בחשבון ברשות המסים, הוא מבחן מרכז החיים. כל ישראלי שעבר לחול לצרכי עבודה לתקופה קבועה בחוק יהיה זכאי לפטור ממס בישראל רק אם היה תושב של המדינה בה עבד ורק אם עמד במספר קריטריונים חשובים.

פטור מתשלום מסים בישראל יינתן רק לאחר שהעובד יוכיח כי מרכז החיים שלו אינו בישראל, כלומר שהוא מנהל את חייו בחול, כדי להוכיח זאת העובד צריך לראות שהוא מחזיק בדירה בחול, שהוא נמצא שם רוב ימות השנה ושבמדינה המדוברת הוא יוצר את רוב הכנסותיו. כמו כן המדינה לוקחת בחשבון את מקום המגורים של המשפחה ואת מספר הימים שהוא שהה בכל מדינה.

באופן ספציפי העובד צריך להראות כי הוא שהה פחות מ-183 ימים בסה"כ בישראל במהלך השנה עבורה הוא מבקש את הפטור, פרט לכך הוא צריך להראות כי לאורך השנתיים שחלפו לפני בקשת הפטור העובד בילה עד 425 ימים בישראל..

עובדים ישראלים שעוברים למדינות שמקיימות הסכמי מניעת כפל מס עם ישראל ימצאו שהתחום הזה פשוט וקל יותר להבנה, עובד שיעבור למדינה שלא מקיימת עם ישראל הסכם למניעת כפל מס ייאלץ לעבור דרך ארוכה ומסובכת יותר כדי לקבל פטור משתלום מסים בישראל.

נושא המיסוי הבינלאומי הוא סבוך ובעייתי לכן, במידה ואתם נזקקים לשירות בתחום חשוב לפנות למשרד בעל הבנה עמוקה בתחום, שיסייע לכם לצמצם למינימום ההכרחי את תשלומי המס.