מאמרים

מה ההשלכות של הסדר מותנה?

המשמעות של הסדר מותנה הינה שהחשוד מסכים להודות בחשדות העומדים כנגדו, לקבל על עצמו את התנאים המופיעים בהסכם ולהתחייב לעמוד בהם וזאת בתמורה לאי הגשה של כתב אישום. הליך של הסדר מותנה נועד להגיע לחתימה על הסכם בין הנאשם לגורמי התביעה שהינו בעל תוקף משפטי וזאת על מנת להימנע מהגשת כתב אישום ולסגור את התיק. ההשלכות של הסדר מותנה הינן משמעותיות ורבות, כאשר המטרה המרכזית והראשונה היא למנוע הגשת כתב אישום ובכך להימנע מרישום פלילי ומפגיעה במוניטין וליהנות מאפשרות לחזור לשגרת ואורח חיים נורמטיבי.

 

ניהול מו"מ מול גורמי התביעה במטרה לשמור על הזכויות והאינטרסים של המיוצג

על מנת להגיע להסדר מותנה בתנאים מיטביים, הרי שעל החשוד לפנות לקבלת ליווי, ייעוץ וייצוג משפטי הניתן ע"י עורך דין פלילי מנוסה ומומחה. עורך הדין הינו בעל המיומנות, המומחיות, הכלים וניסיון המשפטיים לנהל משא ומתן מול התביעה בצורה מיטבית במטרה לשמור על הזכויות והאינטרסים של הלקוח ולהגיע לתוצאה המשפטית הטובה ביותר עבורו שהיא חתימה על הסדר מותנה בתנאים טובים ונוחים ככל הניתן. התוצאה של הגעה להסדר מותנה הינה הימנעות מהליך פלילי המתנהל בבית המשפט. חתימה על הסכם בהליך של הסדר מותנה מספקת יתרונות רבים בהם: חיסכון בהשקעת זמן יקר ובעלויות, הימנעות מההכרח להתייצב בבית המשפט במעמד קשה ומורכב, הפחתת מתחים ולחצים כבדים הכרוכים בניהול הליך פלילי מתמשך ועוד.

 

היתרונות בהגעה להסדר מותנה

לאחר ההגעה להבנות והסכמות והחתימה על הסדר מותנה, הרי שבגיליון המשטרתי יופיע רישום משטרתי בלבד וזאת במקום רישום פלילי והעילה לסגירת התיק תהיה הגעה להסדר. מדובר בהבדל משמעותי מבחינת האפשרות של החשוד לחזור לאורח חיים נורמלי ולהמשיך ולהתקדם בחייו. ההסדר המותנה יפורסם באתר ייעודי של רשות התביעה וזאת ללא אזכור של שמו של החשוד או של נפגע העבירה. ההשלכות של הגעה להסדר מותנה הינן נרחבות ועמוקות, שכן במצב אחר, החשוד היה יכול למצוא עצמו בסטטוס של נאשם שמתמודד עם כתב אישום, עמדה לדין ואיום של הרשעה: פרטים נוספים על כתב אישום ניתן למצוא באתר עורך דין פלילי אלעד שאול ושות'.

 

כלי משפטי ואכיפתי מידתי ואפקטיבי

לצד היתרונות הרבים שמספק הליך הסדר מותנה לחשוד, הרי שמדובר בכלי משפטי ואכיפתי מידתי העומד לרשות גורמי התביעה. חתימה על הסכם בהליך של הסדר מותנה חוסכת מהרשות השופטת ומגורמי התביעה זמן, עלויות ומאמצים מיותרים שהיו מושקעים בהמשך ניהול ההליך הפלילי בבית המשפט. באמצעות הגעה להסדר מותנה, אדם שעבר עבירה קלה באופן יחסי, יוכל לשוב לשגרת חייו וזאת מבלי לעמוד לדין ולשאת בעונש חמור. ליווי וייעוץ משפטי של עורך דין פלילי מגדיל ומשפר באופן משמעותי את הסיכויים להגיע להסדר מותנה בתנאים טובים עבור החשוד ובדרך זו המערכת המשפטית מצליחה להפחית מעומס התביעות שעליה להתמודד עמו.