מאמרים

ייצוג מעסיקים ודיני עבודה בתחום

אם הנך מעסיק/ה ונפגעת מעובד מסוים, אם על הדרך הוזמנת לחקירה כלכלית או קיימת תחושה כי חלק מהעובדים שלך מנסים להתאגד נגדך, הגיע הזמן לפנות לעשות משהו בנידון. ייצוג מעסיקים הינו שירות הניתן בדיוק לאנשים כמוך, מעסיק שרוצה להיערך בהתאם לפני ביקורות כזו או אחרת וכן, גם מפני תביעות מפתיעות מפני העובדים שנדמה כי היו לכאורה נאמנים וטובים כל עוד "היית בסדר איתם". אז למי פונים? עורכי דין לענייני עבודה ידעו כיצד לתת לך מענה בדיוק על הנושא הזה ולייצג אותך היטב בכדי לסיים את הבעיה לאלתר.

איך מוצאים עורך דין לדיני עבודה?

ייצוג מעסיקים יצריך ממך לבצע סקר שווקים ולחפש עורך דין שיש לו התמחות מתאימה, כמאור בתחום העסקה, דיני עבודה, ייצוג חברות, עריכת הסכמי העסקה ועוד. כל הדברים שלמעשה קשורים לתחום יחסי עבודה, הם התחומים אותם יהיה עליך לחפש בזמן שצריך עורך דין שיספק לך ייצוג הולם. אם בעברך פיטרת עובד/ת, אם הייתה בעיה עם טיפולי היריון ואפילו אם יש לך צורך בהתאמת החברה לרגולציה העדכנית לחוק -בדיוק לשם כך, הנך מחויב בעורך דין מתאים.

כשצריך עורך דין לענייני עבודה

שטח טיפולו של עורך דין לענייני עבודה הוא גדול ביותר, מבין כל מה שמנינו, יש גם את עניין הפרת ותחרות בין העובדים, סכסוכים בגין קניינות רוחנית תוך כדי העסקה וגם עניין של הפרט בזמן העבודה. אז בזמן שתחום יחסי העבודה עבר תזוזה חזקה מאוד בשנים האחרונות, כך גם הפך עניין החוקים  בתחום זה למהותי ביותר. אז מה עושים כשעובד מחליט לקום ולתבוע אותך המעסיק/ה? מה קורה שבמקרים מסוימים מגיע לידיך אפילו כתב אישום? בדיוק לשם כך, יש צורך מובן בעורך דין עם הבנה בדיני עבודה. אז ב זמן שכל עורך דין וכל מעסיק מכירים בעניין של השינוי – מסתמן כי אי אפשר להתעלם ולכן, יש צורך להיות מוכנים לכל תרחיש בפרט אם הנך מעסיק של שנים , בעל כמות גדולה של עובדים והארגון שלך רק הולך ומתעצם.

אם הנך מרגיש שמשהו לא בסדר, אם נראה כי אחד העובדים מתכנן לתבוע אותך על פיטורין או במקביל, אם קבוצה של עובדים רוקמת נגדך תהליך משפטי – אולי כדאי שתהיה לך האפשרות להגיע במוכנות מלאה. בשלב הזה, יש לאתר עורך דין עם התמחות ספציפית בתחום ולהבין את הדברים באמצעות פגישת ייעוץ ראשונית שתעשה סדר בדברים. אין ספק כי דווקא במעמד הזה ובפרט אם קיים חשד סביר כי הולכת להתנהל תביעה נגדך, חשוב שלא לעשות את זה לבד.

עורך דין עם הבנה עמוקה, ניסיון ומוניטין לרבות המלצות רלוונטיות יסייע לך לעבור את התהליך ובו זמנית למזער נזקים קטנים העלולים באין יחס להגדיל את ממדיהם.