מאמרים

איזה מסמכים צריך להגיש בתביעת רשלנות?

בשנים האחרונות אנו שומעים על לא מעט מקרים בהם אדם נכנס לטיפול רפואי, והטיפול נכשל. לפעמיים מדובר במקרים בהם כתוצאה מטיפול שגוי נגרם נזק משמעותי, ולכן ניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית. כיצד מגישים את התביעה ומה חשוב לדעת? להלן הפרטים.

מהי תביעת רשלנות רפואית וכיצד מגישים תביעה?

לא כל פעם שנגרם נזק (גם קשה מאוד) זה בהכרח רשלנות, וזאת לאור העובדה כי ישנם סיבוכים אשר עשויים להתרחש במהלך ניתוחים או טיפולים, עליהם המטופל חותם בטרם הוא מתחיל את הטיפול. בנוסף, בתי המשפט אשר עוסקים בענייני נזיקין קבעו במספר תיקים כי אין כאן עילה לתביעה, וזאת בשל היותו של הרופא/מטפל/אחות בן אנוש אשר עשוי לפעול שלא כשורה, אולם בו בעת גם לא מתוך רצון להזיק למטופל. לכן, אם אתם סבורים כי קיבלתם טיפול שגוי מצד הצוות הרפואי או המוסד, עליכם קודם כל לצורך קבלת סיוע עקב תביעת רשלנות רפואית מצד עורך דין רשלנות רפואית אשר יבחן את התיק לעומק, באמצעות מסמכים שונים אותם תצטרכו להגיש במעמד הפגישה. מהם המסמכים? להלן הפרטים.

אילו מסמכים יש להגיש לצורך הגשת תביעה בתחום הרשלנות הרפואית?

במעמד הפגישה עם עורך הדין, עליכם לבצע איסוף של כל המסמכים הרפואיים אשר מתייחסים למקרה שלכם. מותר ע"פ חוק לדרוש את המסמכים, ובמידה והמוסד הרפואי סירב להעביר לכם, תוכלו לתבוע אותם, וזאת בשל העובדה כי ע"פ חוק כל מוסד רפואי מחויב להעביר את כל המסמכים הרפואיים בהקדם. חשוב לציין בנקודה זו כי ככל שתקדימו לבצע את איסוף המסמכים כך ייטב, וזאת בשל חובת התיישנות אשר חלה על רשלנות רפואית – עד 7 שנים. בנוסף, תצטרכו לקבל חוות דעת מרופא מומחה אשר עוסק באותו תחום בו טופלתם, וזאת בכדי להוכיח כי אכן הרופא/הצוות הרפואי חרגו מהסטנדרט הסביר ומשום כך נגרם לכם נזק. מדובר בחוות דעת חיונית לצורך הצלחת התביעה, בשל העובדה כי מדובר בראייה אשר תשמש אתכם בהליך התביעה – כולל עדות מצד הרופא אשר כתב את המסמך וחתם עליו. במידה ויש בידכם מסמכים נוספים אשר מאששים את הנזק, מומלץ להביא גם אותם, וזאת בכדי שעורך הדין יגבש תיק חזק אשר במסגרתו תוכלו לדרוש פיצוי אשר נע בין עשרות אלפי שקלים ואפילו מיליונים, תלוי בהיקף הנזק.

רשלנות רפואית – פרוצדורה משפטית סבוכה

חשוב לציין כי לאור העלייה במספר התיקים אשר מוגשים לבית המשפט בענייני נזיקין, אתם עשויים להיכנס להליך מורכב מאוד. עם זאת, התוצאה הסופית בדמות תשלום כספי וסיוע מצד הגורמים הרלוונטיים הוא חיוני לצורך שגרת חייכם, ועל כן מומלץ ליצור קשר עם עורך דין רשלנות רפואית מומחה לתחום אשר ברקורד המקצועי שלו שורה של הצלחות בתחום.