תעבורה

מה לעשות אם נתפסתי נוהג בפסילה?

סוף מעשה במחשבה תחילה: לעולם אל תנהגו ברכבכם אם אתם נמצאים בפסילה. עורכי דין תעבורה תמיד יגידו לכם דבר אחד פשוט – על החוק יש לשמור ויש לציית לו. אבל אם כבר עברתם על החוק ונהגתם בפסילה, או שמא נתפסתם נוהגים חלילה בשכרות, חשוב לקבל סיוע מטעם עו"ד.

בין אם נתפסתם נוהגים תחת השפעת אלכוהול, סמים או בכלל בפסילה, ייתכן שתצטרכו סיוע עורך דין בהתאם. במקרים אלו, מי שיעזור לכם יהיו עורכי דין תעבורה מנוסים. עורך דין תעבורה מכיר את החוק על בוריו ואת דיני התעבורה השונים, והוא זה שיוכל לנסות להמתיק את גזר הדין הניתן לכם. אבל יחד עם זאת, חשוב לדעת גם שבית המשפט נוטה להחמיר משמעותית כשמדובר בדינים כאלו. המכון הרפואי לבטיחות בדרכים והמדינה ביחד, עושים מה שניתן בכדי לצמצם את סטטיסטיקת תאונות הדרכים. וכחלק מהפעולות לצמצום תאונות הדרכים, בתי המשפט מחמירים בגזרי הדין שלהם בדיני תעבורה.

אם בית המשפט מחמיר, האם אפשר בכל זאת להמתיק גזר דין?

אמנם בית המשפט מחמיר בכל מה שקשור לגזרי דין הנוגעים לחוקי תעבורה, אבל יש דרכים להמתיק את גזר הדין. לא פעם, בדיקות כאלו ואחרות שמתבצעות על ידי המשטרה אין תקינות. למשל, בדיקת ינשוף אשר מעידה כי הנהג נהג ברכב תחת השפעת אלכוהול.

בכדי לנסות לשנות את גזר הדין של שלילת רישיון או חמור מכך, אפשרי לבדוק את תקינות וכיול מכשיר הינשוף של המשטרה. אם יתברר כי מכשיר הינשוף אינו תקין, ייתכן שיהיה אפשרי להמתיק את העונשים הקבועים בחוק על נהיגה תחת השפעת אלכוהול. גם כאן, עורכי דין תעבורה יוכלו לסייע לכם.

מה חשוב לזכור אם שוטר תופס אותי נוהג בפסילה?

אם שוטר תופס אתכם נוהגים בפסילה, ההמלצה הכי טובה היא פשוט לשתף פעולה. לא פעם, תביעות משפטיות נעשות מורכבות יותר כאשר הנהג אינו משתף פעולה עם הגורם המשטרתי. אם שוטר עצר אתכם בעקבות נהיגה בפסילה, תזכרו שהכול מתועד.

השוטר יתעד את המילים שנאמרות במקום, את התגובות שלכם ואת כלל ההתרחשות. ככל שתואילו לשתף יותר פעולה עם השוטר, ככה יהיה לכם סיכוי טוב יותר בבית המשפט. ואם כבר מזכירים בית משפט, צריך גם לדבר על עדויות וראיות.

לאסוף ראיות, מסמכים ועדויות עבור בית המשפט

אם אתם צריכים להופיע בפני השופט, אתם צריכים לאסוף ולהנפיק את כל המסמכים הרלוונטיים. למשל, אם חידשתם לאחרונה את רישיון הנהיגה אבל הוא עדיין לא נכנס לתוקף (מה שהוביל לעצירתכם ע"י שוטר), יש להמציא את מסמכי התשלום של הרישיון.

כל עו"ד תעבורה יגיד לכם, שהתהליכים המשפטיים האלו עשויים להימשך זמן מה. אבל חשוב לזכור, ככל שעורך הדין יהיה מנוסה יותר, ככה הוא יוכל לנסות לקצר את התהליכים המשפטיים האלו בדיני תעבורה. עורך דין מנוסה יכיר את החוק על בוריו ואת הדינים של תעבורה, מה שיאפשר לו לתמרן נכון בתוך המערכת המשפטית. ואם נשאיר מילים אחרונות כאן, המכון הרפואי לבטיחות בדרכים והמדינה, הם אלו שפועלים למטרת צמצום תאונות הדרכים. התפקיד שלנו במאבק הזה הוא, לנהוג כחוק בכבישים. אל תתפתו לנהוג בפסילה ולא תחת שכרות, אלא פיכחים ועם רישיון בתוקף בלבד.