פלילי

תביעה אזרחית על הטרדות מיניות ברשת- עבודה של עורך דין מצוין

אנחנו עדים לתקדים חברתי משמעותי בתקופה האחרונה ואף על פי שמדובר בהליך שהיה נגיש מאז ומעולם, בפועל לא נעשה בו שימוש, עד שקרה תקדים לפני מספר ימים והפך להיות אבן דרך שתעניק למהפכת ה #ME2  תוקף הרבה יותר משמעותי מאי פעם. לא עוד נשים יזדקקו לחסדי בתי המשפט שמתעוררים לאט מדי לחומרת המצב. לא עוד נשים תהיינה תלוית בחסדי המדינה שממהרת לסגור תיקים מפאת חוסר עניין לציבור, ולא עוד עורכי דין שמתעסקים בדברים חסרי לב ונכנסים לדיכאון כי העבודה שלהם היא לא עבודה עם משמעות. כעת יכול עיסוק עריכת הדין להיכנס לנעליו הגדולות, אלו שיועדו לו מלכתחילה ולהתחיל להוכיח את עצמו כתחום ענייני, מהותי, ערכי, משמעותי ופעיל בשדות הלוחמה על צדק אמתי, בחסות החוק ואפילו המדינה הליברלית- קפיטליסטית.

 שלח תמונה של איבר מין ונאלץ לשלם פיצויים באלפי שקלים

בעקבות שליחת תמונה אינטימית של איבר מין ותכתובת פוגענית ברשת החברתית מצדו של גבר שפנה לאישה, בחרה האישה לשכור את שירותיו של עורך דין וחוקר פרטי. החוקר הפרטי איתר את פרטיו של התוקף ותביעה אזרחית הוגשה לו על ידי עורך דין אחד נפלא ונהדר במיוחד. התוקף שמאד רצה לשמור על האנונימיות התוקפנית שלו, בתקווה שיעשה שימוש מושכל בבחירתו שלו זו ויתקן את דרכיו בעתיד, ביקש מהתובעת להגיע לכדי פשרה שבמסגרתה הנאשם שילם לתובעת סכום של חמשת אלפי שקלים והיא בתמורה שמרה על הפרטיות שלו ולא חשפה את שמו. למעשה מדובר בתקדים משמעותי ביותר שמאפשר ערוץ מעשי להתמודדות אמתית. כמו שנאמר, מה שלא נלמד דרך המוח, נלמד דרך הרגליים או במקרה הזה- דרך הכיס. ואכן, הכיס זה המקום הכי כואב אצל האדם המודרני, או לכל הפחות מבין המקומות היותר כואבים שלו ואין טיפה של ספק שבהינתן עלות כספית להתנהגות מינית בלתי הולמת, צפוי שינוי מהותי בדפוסי ההתנהגות הזאת.

הכדאיות החברתית לתבוע באמצעות עורך דין בתביעה אזרחית על הטרדה

גם אם תביעה משפטית לא תהווה ערוץ אפקטיבי לשינוי התנהגותי בקרב כל אחד מהפרטים, הרי שברמה החברתית זה הדהוד של גבול שעולה מדרגה. זה נכון שאנחנו לא יכולים למנוע את כל הפריצות, הגניבות ומעשי הפשיעה, אבל קיומה של ענישה מהותית שכוללת קנס כספי בהחלט מהווה אמצעי הרתעה.

ככל שיותר נשים ינצלו את התקדים הזה, יפנו אל עורך דין ויבצעו הליך של תביעה מעשי, כך המשמעות וההשלכות, גם הכספיות של הטרדות שנתפסות כשוליות יקבלו מקום מרכזי יותר והכרה משמעותית יותר לאחיות שמתלווה לדבר.

לנצל את הפלטפורמה הקיימת- הזדמנות להשתמש בשירותי עורך דין עם הצלחה מובטחת

במשך עידנים נשים סבלו מפגיעה אנושה בזכויות הבסיסיות ביותר שלהן ואך טבעי שייקח זמן להפנים כי הן קיימות, אבל הן קיימות והגיע הזמן להפנים את זה. הערוץ המשפטי הוא הערוץ המרכזי של האזרח במדינה ליישם את הזכויות שלו באופן ממשי, דה פאקטו ובצורה שמגדירה מציאות מחדש.

הטרדה מינית היא עוולה אזרחית שיש בה עילה לתביעת נזקי פיצויין. העניין שהוא שמימוש הזכות הזאת לא רק יעצים אוכלוסייה שלמה שסוף סוף מקבלת כלי ממשי ומעשי להשתמש בו, עם תקדים ברור ומובהק בנושא, הרי שיש במהלך זה פוטנציאל לשינוי ממשי. קיים סיכוי אמתי למידור תופעת האלימות בהינתן מציאות שבה אנשים יצטרכו לשלם כסף אמתי על מעשיהם. וממש כמו תפקידו של קנס שבולם מאנשים לעשות דברים שהם לא אמורים לעשות, במרחב הציבורי, גם תופעה זו תוכל להיות ממודרת בתקווה שאפילו לחלוטין או לפחות למידה מזערית ושולית, בעזרת השם.

מעבר לטיפול בבעיה הספציפית של הטרדות מיניות ופגיעה במרחב הציבורי, הממשק הזה מפגיש אותנו פעם נוספת עם נפלאות העולם המשפטי, הן מבחינתו של הציבור והן מבחינתם של העוסקים בדבר.

עשייתו של עורך דין בעולם המשפטי היא עשייה מדהימה ומבורכת שבקלות יכולה להתדרדר לעבודה משרדית מתישה וחסרת מעוף, אבל בפועל עורך דין הוא שומר הסף של הדמוקרטיה. זאת כבר מזמן לא התקשורת.

בשעה שזכויות אזרחיות נרמסות בכל העולם, התקשורת על פי רוב מוטה, חד צדדית ומנוהלת באופן מלא למדי על ידי האינטרסים של משלמי המשכורות. היא אינה מצליחה לשמור על הדמוקרטיה ועל זכויות האזרח משום שהיא עסוקה בהיענות לצרכים של בעלי האינטרסים והממון, ואילו עורכי הדין פנויים, נכונים וממלאים את צביונם התעסוקתי. מהווים את ערוץ המימוש של האזרח בזכויותיו המגיעות לו על פי חוק. מכירים את המבנה המערכתי ואת המחילות השונות בו ומהווים את הערוץ להגשמה של הזכויות האזרחיות של כולנו.

אם גם אתם רוצים להצטרף לשורה של חובשי הכובעים הלבנים, מחזיקי המרחב הבטוח, האנשים ההגונים שהופכים את העולם למקום שטוב יותר לחיות בו- לימודי משפטים הוא המקום הנכון בשבילכם. בין אם עורך דין זה היעד, ועל כן תהנו מהמסלול המלא של הכשרה מקצועית, התנסות מעשית ועבידה בבחינות הרישוי, ובין אם אתם פשוט רוצים להעשיר את הידע המשפטי שלכם כדי לקבל יותר כלים לעבודה ולחיים באופן כללי מבלי שיהיה לכם את הצורך לממש חתימה אישית של עורך דין ואתם מוכנים לתת לבעל מקצוע אחר לעשות את החתימות הרשמיות בשבילכם. לימודי משפטים הם בגדר לימודי ליבה עבור כל אזרח שרוצה להבטיח לעצמו חיים טובים, מלאים והגשמה של מלוא הפוטנציאל האזרחי, התעסוקתי והעסקי שלו.

עריכת דין היא מקצוע עם שליחות והגיע הזמן להחזיר עטרה ליושנה. אין ספק שאנחנו חיים כעת בתור הזהב של עולם המשפטים והכח לשנות נמצא בידיים שלנו.